Cześć! To my – wagabundzi 🙂

Cieszymy się, że możemy Cię poznać i powitać w naszym wirtualnym królestwie podróżników i niespokojnych duchów!

Daria

Ruda, tropikalna wagabundka, która za najlepszy plan uważa brak planu. Lubi spontaniczne wypady (najlepiej na drugą półkulę) i dobre wino. Namiętnie fotografuje makro. Pracowała i mieszkała m.in w Tajlandii, Szkocji i na Filipinach.
Z podróży przywozi tatuaże i kule ze śniegiem.

Zawodowo: tłumaczka i instruktorka nurkowania, studiowała Etnologię na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką podręczników do nurkowania, pracy dyplomowej na temat bimbrownictwa i  przepisów, które tu przeczytacie. W chwilach wolnych pisuje o nurkowaniu i rozpieszcza adoptowanego owczarka niemieckiego.

 

Sebastian

Wagabunda wyczynowy, któremu żadna góra/ jaskinia/ woda nie straszna! Wierzy, że przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego opanował zarówno sztuki walki, jak i sztukę smażenia doskonałych steków. Cechuje go niewytłumaczalna słabość do leniwców i Toma Waitsa. Z podróży przywozi czapki z barana i pomysły na kolejne wyjazdy.

Zawodowo: strażak, instruktor samoobrony, a także instruktor nurkowania – w tym tego naprawdę głębokiego oraz jaskiniowego. Mieszkał i pracował jako przewodnik podwodny i górski za kołem podbiegunowym. W wolnych chwilach stara się wychowywać rozpieszczonego owczarka niemieckiego.

Łącznie odwiedziliśmy kilkadziesiąt państw świata, praktycznie nigdy nie korzystając z ofert biur podróży. Doświadczenie zdobyte dzięki podróżowaniu "z plecakiem" sprawiło, że możemy podzielić się z Wami nie tylko impresjami z odwiedzanych miejsc ale również sporą dawką informacji praktycznych… na wypadek gdyby udało nam się przypadkiem zainspirować Was do wyruszenia na wyprawę… ! 🙂